CISV Poland | Educational Experiences for Children and Youth

Village

„Diver City Village” Rzym, Włochy 2014

Uczestnicy: Magda, Emilia, Emil i Igor
Liderka: Karolina Brożek

Oprócz nas przyjechało jeszcze 11 delegacji z krajów takich jak Brazylia, Kostaryka, Dania, Salwador, Francja, Włochy, Liban, Meksyk, Norwegia, Filipiny i Stany Zjednoczone, a oprócz tego jeszcze troje gości z Niemiec, Nowej Zelandii i Indonezji.
Ten niesamowity wyjazd, spędzony w gronie radosnych, energicznych ludzi z całego świata pozostawił trwały ślad w naszej pamięci. Wiele godzin spędzonych na zabawach, mających przybliżyć nam tematykę pokoju na świecie, pomogła nam też poznać kulturę krajów, z których poznaliśmy nowych kolegów – spróbować potrawy z Brazylii, podziwiać przepiękne stroje Kostarykańczyków, a także podziwiać niezwykły taniec Filipińczyków. Mieliśmy również możliwość pochwalenia się naszą kulturą – przepięknymi strojami, wspaniałym jedzeniem. I najważniejsze – zawiązane przyjaźnie, dzięki którym do tej pory utrzymujemy kontakt z przyjaciółmi z innych części świata!


 


Trondheim, Norway 3.07-30.07 2015

Uczestnicy: Kinga Sowa, Amelia Kowalska, Kacper Butenko, Jerzy Okręglicki.
Liderka: Agata Gieroń

„Puszczasz dziecko na miesiąc do Norwegii bez możliwości telefonowania???”- tak dziwili się moi znajomi, kiedy opowiedziałam im o planach wakacyjnych mojej córki. Kilka razy dziennie sprawdzaliśmy z mężem aktualności na blogu. Każdy nowy wpis oglądała cała nasz rodzina, a kolejne dni strasznie się dłużyły. Umowa z Liderką była taka, że brak wiadomości- oznaczał dobrą wiadomość. Nam to jednak nie wystarczało.
A dzieciaki?
Dzieciaki wróciły zachwycone i uśmiechnięte: „szkoda, że na wioskę można jechać tylko raz!”


 


Imagine Dragons Village – Podkowa Leśna, Polska 8.07-4.08. 2016

Uczestnicy: Zuzia Lenkiewicz, Gosia Janicka, Filip Klimek i Michał Trólka
Liderka: Karolina Ślęzok

Wioska była dla nas wspaniałym przeżyciem i doświadczeniem. Poznaliśmy wspaniałych ludzi, mamy teraz wielu przyjaciół w różnych krajach świata. Codziennie poznawaliśmy kolejne tajemnice naszej „dragonowskiej” wioski przez zabawne, ciekawe, czasem bardzo poważne activities. Nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy i poznaliśmy kultury i tradycje innych krajów. Odwiedziliśmy również Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wioska i nasi nowi przyjaciele na zawsze zostaną w naszej pamięci i sercu! /KAROLINA/