CISV Poland | Educational Experiences for Children and Youth

Youth Meeting

PŁOCK 2013

Uczestnicy: Julianna Małachowska, Janek Okręglicki, Magda Kata, Tomek Gola, Kacper Dubiel, Igor Miśta

Był to mój pierwszy obóz CISV. Tematem tamtego roku były Prawa Człowieka. Doskonale wspominam tamten czas i ludzi, których tam poznałem. Pomimo początkowego strachu przed nieznanym, wyjazd zaszczepił we mnie duch CISV/TOMEK/.

 

Kopenhagen, Denmark 03 2015

Uczestnicy: Oliwia, Julka, Zosia, Bartek, Olek i Jasiu
Liderka: Karolina Brożek

Wiosną 2015 roku, nasza 6-osobowa delegacja, udała się do serca Danii – do Kopenhagi, na dziewięciodniowe spotkanie młodzieży w temacie „All we need is…”, wraz z delegacjami z Danii, Szwecji, Niemiec i Portugalii. Był to czas krótki, ale niezwykle intensywny, podczas którego uczestnicy planowali część zajęć, po raz pierwszy próbując swoich sił – zaplanowali wiele ciekawych i o wielkim przesłaniu – rozmawialiśmy o konfliktach, ich rozwiazywaniu, a także o podstawowych potrzebach jakie mamy my i ludzie na całym świecie. Mimo chłodnej skandynawskiej pogody, mogliśmy spędzić tez trochę czasu na dworze, w aktywny sposób spędzając nasze dni na zabawie. W tym krótkim czasie poznaliśmy wiele obliczy przepysznej kuchni duńskiej, próbowaliśmy lukrecję, wraz ze Szwedami stroiliśmy drzewko świąteczne i poznaliśmy wiele interesujących faktów o pozostałych krajach. Nasza delegacja miała tez możliwość spędzenia dwóch dni w Kopenhadze – czas spędzony na oglądaniu tego miasta, na poznawaniu się i przygotowaniach do naszego przedstawienia o Smoku Wawelskim.


 


Płock 2015

Uczestnicy: Joanna, Gosia, Oliwia, Ola, Janek, Kuba
Liderka: Karolina Brożek

Były to piękne wakacje roku 2015, kiedy to dwaj dżentelmeni Janek i Kuba w towarzystwie czterech dam: Asi, Gosi, Oliwii i Oli, spędzali dwa cudowne tygodnie w Płocku. Całym tym towarzystwem opiekowała się ich cudowna leaderka Karolina, która dbała, aby czuli się oni świetnie ucząc się i bawiąc zarazem. Wszyscy spędziliśmy cudowne chwile razem z naszymi przyjaciółmi z Kostaryki, Macedonii, Belgii oraz Estonii. Wszystkie delegacje z zagranicy chwaliły sobie Polską kuchnię z iście polskiego cateringu. Po tej przygodzie zostały tylko zdjęcia i wspomnienia, ale i co najważniejsze przyjaźnie poprzez kontynenty /JANEK/.


 


Graz, Austria 2015/2016

Delegacja: Ewa Białogłowska, Julia Miros (Warszawa)

Youth Meeting jest o wiele samodzielniejszym programem, dzięki czemu jako uczestnicy mogliśmy sami kształtować jego przebieg, a ze względu na nasz wiek, poruszaliśmy głębsze tematy i więcej rozmawialiśmy o problemach współczesnego świata. W ciągu jednego tygodnia zdążyliśmy zbudować mocną więź i doświadczyliśmy, jak Sylwestra i wkroczenie w nowy rok świętują ludzie dookoła świata. Dodatkowym walorem tego obozu były wspaniałe syryjskie potrawy, których mieliśmy przyjemność kosztować, ponieważ opiekę na kuchnią przejęli mieszkający w Grazu uchodźcy z Syrii. Poznanie ich, opowieści o ich życiu i relacja z sytuacji w ich kraju otworzyły mi oczy, a całość była naprawdę niezwykłym przeżyciem /EWA/.

 


Kolonia, Niemcy 19-26 marca 2016

Uczestnicy: Magdalena Kata (DG), Janek Okręglicki(DG), Kacper Grzejszczyk (Łódź)
To był tylko tydzień, a w sumie 5 dni. Pięć dni niesamowitej integracji, zrozumienia, wsparcia, jak i zabawy i szczęścia. Chyba nigdy wcześniej nie przeżyliśmy czegoś równie intensywnego. Było nas tylko 25, a odwaliliśmy kawał roboty za 50 i to tak wspaniale się bawiąc!


 


Munich, Germany 22.03-30.03 2016

Uczestnicy: Kinga Sowa, Jerzy Okręglicki, Magda Trólka, Bartek Lenkiewicz, Weronika Olszańska, Marysia Bukszyńska

Liderka: Agata Gieroń

Youth Meeting do Monachium wypadał w czasie Świąt Wielkanocnych. Troszkę było smutno rodzicom, że w tym okresie zostali sami. My jednak bawiliśmy się wybornie. Tematyką programu była segregacja śmieci /REDUCE+REUSE+RECYCLE= HAPPIER EARTH/.


Cincinnati w stanie Ohio 25.06 -09.07.2016

Uczestniczka: Joanna Nowicka

Nasz campsite był w Cincinnati w stanie Ohio. Pojawili się na nim przedstawiciele Polski, Kanady, Kolumbii, Francji, Niemiec, Włoch, Indonezji, Hiszpański, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.
Motywem obozu był „Home”, czyli „Dom” – w dużej mierze skupiliśmy się na ludziach bezdomnych, ich historiach, jak to jest w każdym państwie i na tym, jak im pomóc.
Na obozie odbył się „Impact Day”, podczas którego uczestnicy poprowadzili zajęcia, w tym gry i zabawy z bezdomnymi dziećmi z organizacji UpSpring.

 
 


Aarhus, Denmark 2-9.07 2016

Uczestnicy: Filip Sowa, Jakub Tulej, Małgorzata Szwiec, Aleksandra Lichołap, Oliwia Mróz, Julia Jung

Lider: Michał Stogidis